Socialinis gyvenimas ir katės

Socialinis gyvenimas ir katės

Daugelis nė nesusimąsto, kad katės irgi nori bendrauti. Katės laikomos uždaresnėmis, tuo tarpu šunys linkę daugiau bendrauti. Visgi, ši nuomonė nėra itin teisinga, nors ir tiesa, kad šunys yra linkę bendrauti daugiau, jie stengiasi įsitraukti į kasdienę žmonių veiklą, bei nuolat būti dėmesio centre, tačiau katės taip pat noriai bendrauja, tereikia tinkamai su jomis užsiimti. Nors katės yra kur kas paprastesnės, joms pakanka jaukaus guolio ir maisto, o didžiąją savo gyvenimo dalį, praleidžia, besimėgaudamos gyvenimo teikiamais malonumais, tokiais kaip maistas ir miegas, jos taip pat suteikia šeimininkų gyvenimui džiaugsmo ir galimybę turėti kažką mielo šalia savęs.

Nors katės nesupranta kas joms sakoma ir tingiai reaguoja į šeimininko komandas, bendrauti jos tikrai moka. Įsigijus dar visai mažą kačiuką, nepakanka tik džiaugtis ir jį myluoti, jau nuo mažų dienų rekomenduojama jį treniruoti ir mokyti įvairiausių dalykų. Šunys šiuo atveju yra imlesni, tačiau kates taip pat galima perprasti ir išmokyti gana nemažai dalykų. Nereikia tikėti senais mitais, bylojančiais, jog kačių neįmanoma išmokyti nieko, atkakliai dirbant, viskas yra įmanoma. Keletas pavyzdžių, ką galima veikti su savo augintine: keliauti, šukuoti ją, nuolat būtina apžiūrėti akis, ausis, letenėles, taip pat, galima mokyti draskyti tik tam skirtus daiktus. Katės gali būti visai puikios kompanionės keliaujant. Joms patinka dėmesys, tačiau nereikia persistengti, nes vienatvę jos taip pat labai mėgsta. Reguliariai žaidžiant, lankant naujas vietas, būnant įvairiose aplinkose ir treniruojant kates, galima akivaizdžiai stebėti, kaip iš mažo ir išdykusio kačiuko išauga daili ir pakankamai išauklėta katė, kuri nepuola kiekvieno, norinčio ją paglostyti. Kuo labiau katė įtraukiama į įvairias veiklas, užsiėmimus, tuo ji tampa ramesnė. Kačių mylėtojai ir veterinarai tikrai pritartų šiai idėjai, nes jie ir patys tai propaguoja augindami bei rūpindamiesi savais ir svetimais gyvūnais. Už ramią katę, veterinarinės apžiūros metu, veterinaras tikrai padėkos ir pagirs. Kuo anksčiau pradėsite mokyti savo katę tinkamų dalykų ir elgesio, tuo lengviau su ja susitvarkysite jai paaugus. Joms nebūtinai patiks tai, ko ji mokoma, tačiau ji išmoks bendradarbiavimo, veikimo kartu subtilybių, o tai dar labiau suartina.

Darbas su kate turi būti atliekamas trumpomis, tačiau labai ramiomis sesijomis. Pradėti rekomenduojama nuo šukavimo, pamažu katės prie to pripranta ir tai tampa įprastu ritualu. Sekantis etapas, turėtų būti ausų apžiūra, švelniai jas masažuoti, apžiūrėti, liesti skirtingas ausies dalis. Palaipsniui katės leidžia vis ilgiau liestis prie ausų, nors iš pradžių joms tai ir nepatinka. Svarbiausia viską atlikinėti lėtai ir ramiai, katės nemėgsta staigių judesių. Pratinant katę prie šių veiksmų, vėliau tampa kur kas lengviau sušvirkšti joms vaistų. Be visų šių dalykų, galite lavinti katės intelektą tiesiog rodant naujus daiktus. Daugybė žaislų yra vienas iš būtinų atributų, tačiau jie turi būti nuolat keičiami, tik taip jie atkreips augintinio dėmesį. Geriausi žaislai gali būti visai paprasti ir labai pigūs, galima naudoti popierinius maišelius, pieno butelius ir kitą nepavojingą tarą. Nors jie labai paprasti, dažniausiai tokie daiktai tampa patys įdomiausi.

Visai nesvarbu ar auginate pašėlusią ir išprotėjusią katę, ar kiek ramesnę ilgauodegę, joms visoms reikia tokios pat meilės ir priežiūros. Mylėkite ir praleiskite daug laiko su savo augintiniais, taip jie užaugs mielesni ir paklusnesni augintiniai. Minėti patarimai tikrai padės jūsų katei tapti laimingesne, sveikesne ir prieraišesne, nepaisant jų prigimtinio nepriklausomybės jausmo.