Kelionės su kate

Kelionės su kate

Daugelis žmonių, kliaujant, kartu pasiima ir savo augintinius. Vieni iš jų yra katės. Dauguma kačių pakankamai gerai jaučiasi važiuodamos automobiliu, tačiau dažniausiai patogiai jaučiasi tos katės, kurios turi specialius transportavimo narvelius. Narveliai turi būti pakankamai erdvūs ir patogūs, kad katė galėtų atsistoti ir apsisukti. Planuojant kelionę, savo katę prie narvelio reikėtų pradėti pratinti gerokai anksčiau. Būdų yra įvairių, vienas paprasčiausių – pastatyti narvelį toje vietoje, kur paprastai miega katė. Į narvelį galima pakloti katės mėgiamą paklotą ar audinį, taip katė drąsiau rinksis narvelį. Laikas nuo laiko, galima prie narvelio ar pačiame narvelyje palikti katės mėgiamo mastelio, tai padės prijaukinti katę ir pratinti ją prie kelioninio narvo.

Katės, nors ir atrodo nerūpestingos, išties nemažai supranta, todėl ne visuomet pavyksta jas apgauti pigiais triukais. Kad kelionė katei būtų saugi, rekomenduojama nepratinti katės prie buvimo automobilyje ar kitoje transporto priemonėje be kelioninio narvo. Narvas apsaugo nuo smūgių staigaus stabdymo metu, bei padeda išvengti sužalojimų, patekus į auto įvykį. Be to, norint, kad katė kelionės metu jaustųsi saugiau ir ramiau, patartina apkloti narvą rankšluosčiu ar kitu audiniu. Galima išbandyti keletą variantų ir stebėti kaip reaguoja katė.

Prieš kelionę, pasistenkite, jog katė pasinaudotų išmatų dėžute. Kai kurios katės, kurios neatlieka gamtinių reikalų prieš kelionę, pradėjusios važiuoti išsigąsta, o to pasekoje tiesiog transportavimo narvelyje atlieka gamtinius reikalus. Kad, narvas išliktų švarus, galima pasirūpinti tam tikrais paklotais, vienkartinėmis servetėlėmis ar kitomis priemonėmis, padėsiančiomis lengvai pašalinti ar sugerti išgąsčio likučius.

Katės narvelyje gali išbūti pakankamai ilgai, kadangi miegas yra vienas mėgstamiausių jų užsiėmimų. Visgi, pertraukėlių kelionės metu gali prireikti ir jums patiems. Tokiu atveju, pasirūpinkite, kad gryno oro galėtų įkvėpti ir katė. Išleiskite ją iš narvelio ir leiskite jai pasivaikščioti. Kartais nutinka taip, jog katės naujoje vietoje pasimeta, taip nutikus, visuomet pagelbės antkaklis su jūsų inicialais ir telefono numeriu. Bet kas radęs katę, galės su jumis susisiekti ir ją grąžinti. Visuomet su savimi turėkite ir katės nuotraukų, jos taip pat gali padėti surasti pasimetusią augintinę. Žinoma, nereikia išsigąsti, katės pasimeta gana retai, tačiau reikia būti pasiruošusiems bet kokiai situacijai. Geriausias būdas žinoti, jog katė tikrai nepasimes, turėti katės pavadėlį. Ne visos katės juos mėgsta, tačiau tai puiki priemonė, leisianti išlaikyti augintinį šalia savęs.

Dar vienas labai svarbus dalykas keliaujant, tai nepalikti savo katės vienos įkaitusiame automobilyje. Automobilyje karštis kyla gerokai greičiau nei lauke, todėl tai gali būti pavojinga gyvūno gyvybei, stenkitės visuomet su savimi pasiimti augintinį, arba žinant, jog tokios galimybės nėra – geriau visai nesiimi savo augintinio kartu su savimi. Atkeliavus į viešbutį, katę galima neilgam palikti vieną, tačiau geriausia ją palikti narvelyje, taip ji nepridarys papildomų rūpesčių.

Visuomet reikėtų pasidomėti ar netoliese yra veterinaras, kadangi kelionės metu gali nutikti netikėčiausių dalykų ir katei gali prireikti skubios pagalbos. Kartais katei gali padėti ir patys šeimininkai, tačiau neretai, šeimininkai neturi reikiamų medikamentų ir priemonių, galinčių padėti augintiniui. Kelionės su gyvūnais dažnai būna kur kas sudėtingesnės nei kelionės su vaikais, todėl jei tik yra galimybė palikite savo katę artimųjų, draugų ar kitų asmenų priežiūrai. Taip žinosite, jog katės nepridarys papildomų rūpesčių ir galėsite ramiai keliauti. Na, o jei kelionė yra trumpa, katei ir jos šeimininkui tai gal būti visai maloni ir nauja patirtis.