Katės mėgsta smagiai leisti laiką

Katės mėgsta smagiai leisti laiką

Jūsų katė nuobodžiauja ir nuolat miega? Tokia yra kačių prigimtis, jos tiesiog sutvertos miegui ir tai yra mėgstamiausias jų užsiėmimas, nepaisant to, tuomet kai jos nemiega, katės nori žaisti ir iškrėsti kokią nors šunybę, kuri ne visuomet patinka kačių šeimininkams. Kaip bebūtų, visi norime pramogų, katės – ne išimtis. Be to, katėms reikia judėti, jei jos nuolat miegos ir valgys, joms gresia įvairios ligos, o to tikrai nenori jų šeimininkai, taigi, katėms būtina fizinė veikla, kuria puikiai galima užsiimti kartu su šeimininkais. Vos 10-15 minučių per dieną užsiimant žaidimais ir fizine veikla, padės jūsų katei išvengti tingulio ir priaugti papildomo svorio, be to, tai bus labai naudinga jos fizinei būklei.

Žaidimas ir užsiėmimai su kate, ne tik sveika patiems šeimininkams, tačiau kartu padeda ir atsipalaiduoti. Tereikia įsigyti keletą žaislų, skirtų katei ir laikas nuo laiko su jais užsiimti. Katėms patinka rutina, todėl reikėtų žaidimus planuoti maždaug tuo pačiu metu kiekvieną dieną. Kol katė žaidžia, galima tiesiog sėdėti šalia ir stebėti arba žaisti ir judėti kartu. Svarbu, jog žaidimai neužsitęstu, nes katėms tai greitai pabosta ir jos jaučiasi pavargusios. Reikia paminėti ir tai, kad žaidimas drauge, stiprina ryšį tarp augintinio ir šeimininko. Jei stinga idėjų, kaip paįvairinti katės žaidimus, štai keletas jų:

  • Įsigykite katėms skirtą meškerę arba tiesiog paimkite tvirtą siūlą ir prie jo pritvirtinkite minkštą žaislą. Katės labai mėgsta šį žaidimą. Stenkitės, kad toks žaidimas neužtruktų ilgiau nei 15 minučių, nes kitaip katei taps neįdomu.
  • Katės mėgsta medžioti savo žaislus, todėl pasistenkite, kad jų netrūktų ir periodiškai juos atnaujinkite, taip katei bus kur kas įdomiau.
  • Pririškite butelio kamštelį ar kitą nedidelį daiktą prie siūlo ar virvės ir lėtai ją tempkite, katė ims sėlinti ir gaudyti pririštą daiktą.
  • Katėms labai patinka žaisti su kojinėmis, taigi, jei turite senų kojinių, neskubėkite jų išmesti, o duokite jas katei.
    Vietoj galybės brangių žaislų, pasinaudokite pigiomis alternatyvomis. Panaudokite pieno butelius, kartonines pakuotes, skardines ir kitokius panašius daiktus, nors jie gerokai pigesni, iš ties jie labiau patraukia kačių dėmesį.
  • Pasinaudokite prožektoriumi arba mažu lazeriu ir žaiskite juo ant sienų, katei bus be galo įdomu akimis ir ne tik gaudyti bėgiojančią švieselę.
  • Jei yra galimybė, įsigykite draskylę arba kitokį katei skirtą reikmenį, taip paįvairinsite jos kasdienybę, o ji turės vietą, kurioje galės žaisti, todėl nekrės šunybių ten, kur nedera.
  • Paieškokite įvairių vaizdo įrašų skirtų katėms ir stebėkite savo katės reakciją, tai išties smagus užsiėmimas.

Kačių tingumas tikrai nereiškia to, jog katės nori tik miegoti. Taip, katėms miegas yra labai svarbus ir miegodamos jos praleidžia kone 70% savo gyvenimo, tačiau jos nori ir kitos veiklos, buvimo lauke, žaidimų ir pramogų, bei žinoma, gero maisto. Po smagios treniruotės, tiesiog būtina apdovanoti savo katę kažkuo skanaus, tai neturi būti didelė ir soti porcija, tiesiog tam tikras skanėstas, leidžiantis katei dar labiau pasitenkinti. Visai nebūtina išleisti krūvos pinigų įvairiems žaislams ir katėms skirtiems baldams ar kitiems reikmenims, tereiki pasitelkti vaizduotę ir iš paprastų dalykų sukurti tai, kas patrauktų šių mielų augintinių dėmesį. Dažnai, dalykai, kurie mums atrodo beverčiai, katėms būna labai įdomūs, taigi, reikia išbandyti viską. Svarbiausia, kad katės gautų pakankamai dėmesio, nes nors ir mėgstančios nepriklausomybę, jos nori bendravimo bei buvimo kartu, o tai svarbu ir pačiam šeimininkui.