Kačių veislės

Kačių veislės

Šiandien yra galybė skirtingų kačių veislių, tačiau daugelio nuomone, populiaresni yra grynaveisliai šunys. Jie kruopščiai veisiami ir vertinami dėl savo būdo bei išvaizdos. Iki šios ne visi suvokia, jog katės taip pat yra veisiamos ir vertinamos dėl savo charakterio ir išskirtinės išvaizdos. Tiesa, tokios rūšys kaip Siamo ir Persų žinomos pakankamai gerai, tačiau daugelis renkasi kates ne dėl ypatingos jų veislės, o tiesiog dėl to, jog turėtų mielą augintinį. Būtent dėl to, yra dalykų, kuriuos reikia žinoti renkantis katę, nes pasirinkus netinkamą kačių veislę, galima turėti visai ne mielą kačiuką, o pakankamai sunkaus charakterio katę.

Persijos katės gyvena gyvenimą lyg iš filmo. Jos yra ramios ir nemėgsta daug aktyvios veiklos. Jos turi ilgą, žvilgantį kailį, kuriam reikalinga tinkama priežiūra, kitu atveju, kailis prarastų savo žavesį. Tai viena populiariausių kačių veislių pasaulyje. Kačių kailis gali būti įvairių spalvų, tokios katės paprastai turi plokščią veidą, tačiau didelę galvą. Dėl plokščios nosies, senyvame amžiuje šios katės gali turėti kvėpavimo problemų. Šios katės idealiai tinka tiems, kurie neturi galimybės daug laiko praleisti namuose, tačiau nori gražaus ir mielo kompaniono.

Himalajų katės, tai Persų ir Siamo kačių mišinys, katės išsiskiria itin ilgu kailiu ir mėlynomis akimis. Šios katės labai švelnios ir meilios, joms patinka jaukus buvimas namie ir ramybė. Joms nepatinka, kuomet yra tampomos ir kuomet joms vadovaujama, tokiais atvejais jos patiria stresą.

Ragdolo katės, kitaip dar vadinamos skudurinukėmis. Toks pavadinimas kilo dėl to, jog paėmus šias kates ant rankų, jos suglemba ir atrodo lyg skudurinės lėlės. Nors jų pavadinimas gana juokingas, šios katės išsiskiria tuo jog labai pasitiki žmonėmis. Visgi, šios rūšies katės bręsta pakankamai lėtai, panašu, jog visiškai suauga tik tuomet kai sulaukia trejų metų. Nepaisant jų ilgo brendimo tai švelnios ir mielos katės, beje, dėl nepaprasto jų mielumo, nerekomenduojama jų vienų paleisti į lauką, nes jas gali paimti bet kas, tiesiog jas paglostęs. Šunų augintojams tai gali būti šaunus pasirinkimas, nes šios katės puikiai sutaria su šunimis.

Munčkinas, paprasčiau vadinamas trumpakoje kate. Šios katės išsiskiria tuo, jog turi normalaus dydžio kūną, tačiau labai trumpas kojas. Katės labai judrios ir smalsios. Ši kačių veislė labai populiari Prancūzijoje. Norintiems judrios, tačiau meilios katės, tai yra puikus pasirinkimas. Nors kačių kojytės labai trumpos, tai netrukdo puikiai karstytis po medžius.

Siamo katės. Tai katės, dar vadinamos katėmis legendomis. Ši kačių veislė yra viena populiariausių ir lengviausiai atpažįstamų. Katės labai mėgsta dėmesį, o kuomet jo negauna, pačios ima jo reikalauti. Dėl šios priežasties, Siamo katės labiau tinka tiems, kurie turi galimybę pakankamai laiko praleisti namie ir rūpintis šiais gyvūnais. Šios katės nemėgsta vienatvės, todėl, dažnai tokių kačių šeimininkai įsigyja iš karto keletą tokių kačių, taip kompensuodami laiką, kurį praleidžia ne namie.

Kačių veislių yra įvairiausių. Kai kurios jų yra ilgaplaukės, kai kurios turi labai trumpą kailį, o kaip žinia yra ir tokių, kurios kailio neturi. Šios katės patinka tikrai ne visiems, tačiau yra nemažai žmonių, auginančių būtent tokias kates ir manančių, jog tokios katės daug šaunesnės. Skiriasi ne tik kačių kailis, tačiau ir kojų ilgis, charakterio savybės bei fizinė išvaizda, dydis ir pan. Paprastai, katės gyvena nuo 14 iki 20 metų, kai kurios ilgiau. Tai gyvūnai, kurie savo populiarumu lenkia šunis. Dėl galybės skirtingų rūšių, šeimininkai gali išsirinkti tas kates, kurios yra artimiausios savo charakteriu išvaizda ir fizinėmis savybėmis.