Ką reikia žinoti apie kates

Ką reikia žinoti apie kates

Katės, visiems puikiai pažįstamas gyvūnas, kuris laikui bėgant tampa vis populiaresnis augintinis. Jos nuolat priešinamos ir lyginamos su šunimis, tačiau iš ties tai vieni didžiausių priešų, kurie labai retais atvejais sutaria. Atrodytų, katės yra paprasti ir švelnūs gyvūnėliai apie kuriuos žinome pakankamai, vis dėlto, žinios apie šias ilgauodeges keturkojas yra pakankamai skurdžios ir kartais nežinome pačių paprasčiausių dalykų. Norint savo žinias praplėsti, rekomenduojama paskaityti žemiau esančią informaciją, padėsiančią apie kates sužinoti kiek daugiau.

  • Priekinės kačių letenėlės turi penkias minkštas pėdučių pagalvėles, o galinės tik keturias.
  • Kačių pėdučių spalvos. Dažnai, kačių pėdų odos spalva yra tokia kaip ir jų kailis. Katės, turinčios oranžinį kailį, paprastai turi rožines ar oranžines pėdutes, pilkos spalvos kailio savininkės, paprastai turi pilkas pėdutes, o juodai baltų kačių pėdutės dažniausiai būna rožinės. Taip yra dėl pigmento, kuris yra kačių ląstelėse. Šis pigmentas lemia ne tik kailio, tačiau ir odos spalvą.
  • Katės didžiąją savo kūno dalį nuprausia tiesiog liežuviu, tačiau yra vietų, kurias prausia, o vėliau ir šukuoja savo letenėlėmis. Taip letenėlės atstoja ne tik vaikščiojimo, prakaitavimo, tačiau ir šukų funkciją.
  • Nors katės labai mielos, ne visi jas myli. Viena gerai žinomų istorinių asmenybių, kuri nekentė kačių, buvo Adolfas Hitleris. Visai nenuostabu, kodėl jo charakteris buvo toks komplikuotas ir sudėtingas, mylintys kates, yra kur kas geraširdingesni ir geresni žmonės.
  • Taurinas, tai medžiaga, kuri labai svarbi kačių regėjimui. Negaudamos pakankamai taurino, katės apaktų. Nereikia pulti ieškoti kur būtų galima įsigyti šios medžiagos, kadangi kačių maistelyje jos yra pakankamai. Tos pačios medžiagos yra ir energetiniuose gėrimuose, tačiau tai nereiškia, jog tokiais gėrimais reikia vaišinti savo augintinius, šie gėrimai nerekomenduojami ir žmonėms.
  • Plaukiojant jūroje, rekomenduojama negerti sūraus jūros vandens. Didelis sūraus vandens kiekis, gali sukelti dehidrataciją. Visgi, taip yra tik su žmonėmis, katės gali gerti sūrų jūros vandenį, tam, kad išgyventų. Kačių inkstai išfiltruoja druską iš vandens, todėl toks vanduo katėms yra naudingas.
  • Panašiai kaip ir žmonės, vyresnio amžiaus katės patiria kažką panašaus kaip senatvinė dimensija ir Alzhaimeris. Parastai, tai pradeda reikštis katei sulaukus maždaug 8 metų. Katės ima vaikščioti aplink namus, šiek tiek sutrikusios ir apsiblaususios, be to, jos dažnai miauksi. Jei taip atsitinka, rekomenduojama nakčiai savo katę apkloti dviguba antklode. Žinoma, šios ligos gali ir nepasireikšti tačiau pastebėjus šiuos simptomus, galima įtarti, jog katės sensta ir joms reikia daugiau jūsų dėmesio ir priežiūros.
  • Katės dažnai išgyvena nukritusios iš didelio aukščio, be to, kuo didesnis aukštis, tuo didesnė tikimybė, jog katė išgyvens, paradoksalu, tačiau tai tiesa. Įrodyta, jog katės dažniau žūsta iškritusios iš 2-6 aukšto nei iškritusios iš 7-32 aukšto.

Tik gyvenant su kate, galima sužinoti daug įdomių dalykų apie šias mielas augintines. Nors katės švelnios ir dažniausiai miega bei yra labai tingios, joms tikrai pakanka laiko iškrėsti įvairių šunybių. Tai jos daro dėl to, kad joms yra linksma ir įdomu, be to, jos nesuvokia, kad tai nėra gerai. Paprastai, tokios išdaigos neretai supykdo šeimininkus, tačiau katės, padariusios ką nors netinkamo, tampa dar meilesnės ir gerinasi savo šeimininkams. Po tokių meilės apraiškų, tiesiog nebeįmanoma laikyti pykčio ant savo augintinių. Turint katę nuolat reikia domėtis jų auginimu, ligomis ir kitais dalykais susijusiais su jų priežiūra, ligomis ir auginimu. Nuolat domintis šiais dalykais, galima geriau pažint savo kates ir tapti tikrais kačių auginimo ekspertais.